*** M U S I C - C L U B ***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


World Music Forum
 
PříjemGalleryLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
greenh007
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 368
Sagittarius Věk : 55
Registrace : 27. 07. 08

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime14/10/2010, 09:24

Ahoj(te),
humiduju teď při skladbách klasické hudby (Rossini+Offenbach), a rád bych to poslouchal i (NEKAMENOVAT, prosím) na hlasitý odposlech mobilu, a hlavně v autě ( na nepříliš kvalitním auto-šumo-rádiu - opět NEKAMENOVAT prosím). Ty předehry, kdyby byl zájem, poskytnu linky, mají ale spoustu tišších až tichých míst, které slyším hezky ve sluchadlech, či na domácím stereu, ale na zmíněných 'Hi-Fi proizvódstvech' už tak dobře ne.
Dá se nějak 'zNORMALIZovat'-vyrovnat hlasitost-úroveň záznamu v rámci jedné skladby, asi zesílením těch klidnějších pasáží, (dotřetice NEKAMENOVAT prosím), vím že cena za to bude zmršenost:oops: , však účelu dosaženoť bude cheers

moc a moc děkuji

P.S. co nejjednodduším softem, prosím Embarassed Embarassed


Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime14/10/2010, 13:38

Hele nekurvi dobrou muziku a kup si radsi poradny autoradio Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
greenh007
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 368
Sagittarius Věk : 55
Registrace : 27. 07. 08

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime14/10/2010, 14:44

... a poradný mobil, a, a, a porad-něco Twisted Evil . Trošku míň Rolling Eyes dobrou radu nemáš(te) ?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime14/10/2010, 21:21

softem myslím to půjde v goldwave,je to kompresor dynamiky,silné pasáže to zeslabí,slabé naopak zesílí,jako když to v autě zesiluješ a nebo zeslabuješ ručně,každopádně tím mršíš dynamiku skladby,za kterou se celá léta hudební průmysl honí,ale do auta je to v pořádku,to bys musel hrát na 100W,abys potom slyšel přes hluk auta tiché pasáže
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime15/10/2010, 08:10

citace :

to bys musel hrát na 100W

asi jsi chtel napsat 100 decibelu Very Happy 100 wattovy vykon by v aute opravdu nikoho moc neohromil :-)
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime15/10/2010, 16:51

no já nevím, ale mě by asi poctivých 100W sinus v autě ohromilo docela dost (pokud by tedy ten výkon nesežraly repráky s mizivou citlivostí)
Moje autorádio má papírových 4x25W a už při hlasitosti 40 (ze zřejmě 100 - nikdy mě nenapadlo to zkoušet)) mám pocit že reproduktory prorazí dveře, nemluvě o mých uších....

(a to mi je jasné, že průběh zesilování asi nebude lineární) :-D
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime15/10/2010, 18:11

YaKi napsal:
no já nevím, ale mě by asi poctivých 100W sinus v autě ohromilo docela dost (pokud by tedy ten výkon nesežraly repráky s mizivou citlivostí)
Moje autorádio má papírových 4x25W a už při hlasitosti 40 (ze zřejmě 100 - nikdy mě nenapadlo to zkoušet)) mám pocit že reproduktory prorazí dveře, nemluvě o mých uších....

(a to mi je jasné, že průběh zesilování asi nebude lineární) :-D

Tak někomu 4x25 stačí někomu ne. To je výkon základních autoradií v nejnižších cenových relacích.A taky tomu odpovídá výsledná kvalita zvuku. Tady totiž hlavně nejde o to hnát 100 wattů na maximum,kdy se rozhodně pak nedá o nějaké hudební kvalitě hovořit.Ale poslech z několika násobně výkonějšího zařízení je kvalitativně uplně někde jinde a hlavně není potřeba při poslechu hnát výkon na to maximum,ale hudební požitek je přesto zaručený Wink
Já mám v autě nějakých 2000 Wattů celkem ,z toho jen subwoofer má 1200Watt Laughing a uvažuju o výměně zesilovačů i repráků. Protože jsem slyšel ještě něco lepšího a jdu zkrátka do toho Laughing
Nicméně tím jsem chtěl říci asi toto,že pokud je někdo fanda do muziky,neměl by ji kurvit nějakými úpravami.Stačí ,že ji przníme převody do MP3. A rozhodně by si měl každý hudební nadšenec dopřát to nejlepší hudební zařízení,aby si hudbu mohl vychutnat v té nejlepší kvalitě.
Když půjdu na pivo,tak tam taky nebudu pít nějaké sračky,ale budu chtít kvalitu. Surprised
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime15/10/2010, 20:41

No jo no - každý člověk je jiný.

A nejenom že každý má jiné nároky, ale bohužel i možnosti. Sad

Je teda fakt, že dělat kompresi dynamiky kvůli poslechu v autě, mě teda zatím nenapadlo - ale pokud někdo má třeba auto, které samo o sobě dělá docela rachot, chápu, že by to mohlo být schůdné řešení aspoň jakéhosi nouzového poslechu.

A je asi jasné, že pokud by ten, kdo tohle téma začal, měl možnost to řešit jinak, asi by se k takovýmto (poněkud zoufalým) řešením neuchyloval.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime16/10/2010, 00:21

Myslel jsem 100w,ne 100dB,to by bylo k ničemu,dynamika vážné hudby dosahuje 70dB,tzn.pokud max. hlasitost bude 100dB min. bude 30dB což je tikot hodinek a to tazatel nikdy v autě neuslyší.Ještě k tomu výkonu 100W může hrát nahlas i potichu,záleží na citlivosti reproduktorů a dalších aspektech.K těm tvým 2000 Watům,nesmíš věřit všemu co ti píšou na obalu zesilovače,zkus si to změřit a budeš se divit.Když začínaly diskotéky,ti lepší měly transiwat 2x60 W a jakej to byl rámus na sále,kdybys to dal do prostoru auta 2x1.5metrů tak ti poteče krev z uší.Pokud to vezmeme z matematického hlediska P=U x I,stále platí ohmův zákon,tedy I=P/U, proud=2000/12=166.6666666666 Ampér,lepší osobní auta mají akumulátor 75 Amperhodin a alternátor kolem 120 A.Potom je jasno ,že 2000W,můžeš v autě v klidu použít 0.5Hodin max,ale potom je baterka na nule,pokud budeš chtít ještě nastartovat,tak si muziku uživej tak max.10min,pokud hraješ za jízdy,tak ti auto musí chcípat,pokud ne ,tak to není 2000W a pak můžeš reklamovat zesilovač.To je jen teoreticky,kde uvažuji 100% účinnost všech komponentů,tedy situace je ještě horší.Existuje ještě jeden vztah ohmova zákona pro zesilovače,vztah napájecího napětí k maximálnímu dosažitelnému výkonu ,výkon max.=napájení na druhou děleno odporem reproduktoru.Tedy na 12v to vychází při 4ohmech repro12 x12 /4=36Watů,to je bordel co?,ale nemusíš to hned zahazovat,používají se měniče třeba z 12 na 100V,tam to vychází 100 x100 /4=2500 Watů,ale tak růžové to není,uvažujeme účinnost 100%,teoreticky bys 2000W mohl mít,ale auto by nejelo a ty bys byl mrtev,asi tak.Ještě na závěr z praxe,ty výkony reproduktorů a zesilovačů se dnes řídí jinou normou než tomu bylo za socíku,tehdy se udával sinusový výkon po dobu několika minut,dnes výrobci udávají max. špičkový výkon po dobu několika milisekund.Pokud srovnáme dnešní udávaný výkon s tím starým je to asi čtvrtina se zavřenýma očima a to uvažujeme serióznost výrobce,který si rád přidá .Perlička na závěr,v roce 1991 jsem jednou hrál v malé vinárně asi pro 30 lidí,měl jsem tam pouze 2x50w,děsnej rámus,na konci mi přinesl nějakej čorka dvě reprobedýnky do auta na kterých bylo psáno 140W,prý za 500kč obě,tak jsem se mu vysmál,říkám ty mají max.10w a to je moc,nevěřil,říkám,mám tady 2x50w,připojíme je a když to přežijí beru,souhlasil,jen jsem polechtal mixpult zachraptily zakouřily,obchod se nekonal.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime16/10/2010, 01:12

omlouvám se za nepřesnost ve vztahu napájení pro max. výkon
správně je napájení na druhou děleno 8x odpor reproduktoru,je to ještě horší,než jsem počítal,při měniči na 100 V to vychází 100 x 100 / 32 =312Watů sinus,ale je to složitější,dnes se používají i jiné typy zesilovačů a tam je to trochu jinak,pro přesné zjištění jedině změřit a nevěřit těm Onkyo ,Marranz atd.firmám s výrobou v číně.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime16/10/2010, 01:13

omlouvám se za nepřesnost ve vztahu napájení pro max. výkon
správně je napájení na druhou děleno 8x odpor reproduktoru,je to ještě horší,než jsem počítal,při měniči na 100 V to vychází 100 x 100 / 32 =312Watů sinus,ale je to složitější,dnes se používají i jiné typy zesilovačů a tam je to trochu jinak,pro přesné zjištění jedině změřit a nevěřit těm Onkyo ,Marranz atd.firmám s výrobou v číně.
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime16/10/2010, 13:05

pierrepetr napsal:
nesmíš věřit všemu co ti píšou na obalu zesilovače
Ale já tomu věřim,jelikož za A) je to špičkový audio výrobek made in USA,koupeno v USA ,namontováno v USA u specializované tuning audio firmy,a dovezeno z USA spolu s autem. Takže se nejedná o nějaký shit made in China,nebo shit schovaný za EU druhé,či třetí jakosti.
B) výkonový diagram jsem viděl na vlastní oči a můžu ti říct,že naopak některé naměřené hodnoty byli dokonce vyšší,než udával výrobce.Celkový dojem z poslechu je naprosto jedinečný.
B) krev z uší mi neteče,jelikož vůbec není nutné takovouto aparaturu hnát na maximum výkonu.Naopak ,stačí mírná hlasitost,ale slyšíš vše ,co v té skladbě slyšet být má. A o tom to je. Slyšet muziku tak,jak ji autor stvořil Wink


Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime16/10/2010, 20:36

No jenom jestli oni klasici, když psali hudbu s tak velkým dynamickým rozsahem, počítali s tím, že ji bude někdo chtít poslouchat v autě Very Happy
Návrat nahoru Goto down
YaKi
MEGA PŘISPĚVATEL
MEGA PŘISPĚVATEL
avatar


Příspěvky : 294
Registrace : 31. 08. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime16/10/2010, 20:44

Sorry za poněkud jedovatý předchozí příspěvek - ale ono se celé tohle téma fakt točí kolem toho, že při dynamickém rozsahu klasické hudby prostě sebelepší aparatura nevyřeší to, že v autě není naprosté ticho a že tedy pokud nejhlasitější pasáže nepřesáhnou hranici bolestivosti, nejslabší pasáže prostě přes hluk auta nebudou slyšet. A vo tom to je...
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime16/10/2010, 21:19

jistě každá hudba má své místo a prostor pro který je určená,pokud jde o obsah a ne o požitek dá se v autě poslouchat cokoliv s již zmíněnou úpravou,požitek to jistě nebude a se zavřenýma očima už vůbec,taky si rád poslechnu Pink floyd v autě,jiné řešení prostě není,ještě je možno tuto hudbu nahrát na CD z vinylu,tam se z důvodu odstupu od základního šumu materiálu záměrně upravovala dynamika už ve výrobě na 40dB,to už by šlo poslouchat i na základních autorádiích s výkony kolem 20W
Návrat nahoru Goto down
aLuGaRd
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
aLuGaRd


Male Příspěvky : 6222
Gemini Věk : 57
Místo : EU
Registrace : 11. 04. 06

Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime17/10/2010, 08:35

O.K. A teď by jsme mohli konečně nechat prostor v tomto tématu pro greenh007 a jeho hledání nějakého audio úpravce. Laughing Laughing Trošku jsme to tu rozvedli do šířky,ale snad nám to greenh007 odpustí Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://mcradio.sweb.cz/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime17/10/2010, 21:48

Ano,zatím jsem řešení nabízel pouze já,ostatní jen radili nekurvit muziku atd.
mám další řešení,upozorňuji,že odskoušené,nejde o úpravu v PC,jedná se o známý obvod
NE 545 B známý jako obvod pro Dolby B,zapojí se jako pouze záznamový,v této funkci se totiž chová jako kompresor pro nízké úrovně a to pouze pro frequence nad 1 Khz.Nebudu více rozvádět funkci,kdo má zájem a je trošku technicky zdatný,sám si to nastuduje.
Výsledek je dost dobrý.V praxi to vypadá následovně,při běžných úrovních 0 dB- mínus20dB je pro signál průchozí beze změny,od -20dB až -60dB postupně dynamicky zesiluje signály středních a vysokých kmitočtů,čím tišší pasáž,tím více ji zesílí.Protože vycházíme z fiziologie lidského ucha,kde při nízkých úrovních je málo citlivé pro vysoké kmitočty,poslech je velmi přirozený a netřeba za jízdy zesilovat a zeslabovat autorádio,mám odskoušeno od roku 1996,pokud bude zájem pošlu i schéma špatně se schání,je pod patentovou ochranou Dolby.Pokud se podaří sehnat,garantuji ,že má v sobě několik záměrných chyb,mám je odstraněny a chodí na první pokus.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime20/10/2010, 20:11

greenh007
alespoň zabuč,jak jsi tu humidaci vyřešil
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?   Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)? Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Jak ( v mezích možn.) vyrovnat hlasitost v rámci jedné skaldby(class)?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Hledam nazev jedne skladby z roku 2003
» The First Class
» 80's Movies Soundtrack Class Reunion
» 80's Movies Soundtrack Class Reunion
» Dj K - The 90`s Class`X Mission B Spezial Sampling Mix

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
*** M U S I C - C L U B *** :: Pravidla - Srazy - Diskuze :: D I S K U Z E - a jiný pokec-
Přejdi na: